ТЕНЗИИ НА ГРАНИЦАТА ХРВАТСКА-СЛОВЕНИЈА: Пукање на хрватско-словенската граница!

Поврзано

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО БУГАРИЈА: Епицентарот на потpeсот регистриран во југозападниот дел

Зeмјотрес со интензитет од 3,4 степени по Рихтер е регистриран рано утрово во југозападна Бугарија. Епицентарот на потрeсот бил кај...

(Видео+фото) МАКЕДОНЕЦОТ СЀ УШТЕ НЕ Е ИДEНТИФИКУВАН: Ова се yбиjците на црногорскиот мaфиjaш Радоје Звицер

Полицијата на Украина објави видео од yбијцитe на црногорскиот мaфијаш Радоје Звицер кој е во животна опacност. Радојде е...

ЦЕНТРАЛНА ТЕМА ЌЕ БИДЕ СИМНУВАЊЕТО ОД ВЛАСТ: Ќе се снима филм за семејството Милошевиќ

Почнува снимањето на новата српска серија насловена „Фамилија“. Ќе се бави со животот на семејството Милошевиќ кое околу 20...

Хрватската полиција соопшти дека во близина на границата со Словенија се случил напад со огнено оружје .

Осврнувајќи се на неофицијални информации, хрватските медиуми објавија дека престрелката се случи кога мигрант кој илегално влегол во Хрватска, имал намера да влезе во Словенија, а кога полицијата се обиде да го спречи, тој ја нападна полицаец.

Во краток соопштението на полицијата се вели дека полицијата во Прилишче била принудена да испука предупредувачки истрел од огнено оружје за да се заштитат од физички напад на непознати лица, но, исто така, за да ја заштитат на државната граница.

Во него се додава дека полициски службеник од Карловац искористил огнено оружје како средство за присилба, со цел да се одбие непосреден напад врз него и пукал во земјата

Напаѓачот е под полициски надзор, а се спроведува и криминална истрага.

Актуелно

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

ПАНИКА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Заразена вработена во Агенцијата, била во контакт со повеќе лица

Вистинска паника владее во Агенцијата за вработување откако денеска е потврден првиот случај на позитивен вработен во оваа државна институција. Заразената вработена имала контакт...

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

Повеќе вести