ТЕПАЧКА ВО „СИТИ МОЛ“: Малолетник од Скопје прободен со нож

  • February 18, 2017

Тинејџер е прободен со нож во тепачка во трговскиот центар „Сити Мол“.

noz2

Според информациите на МВР, вчера околу 20 и 15 часот на терасата на трговскиот центар настанала расправија при што С.С. (18) од село Кондово со нож го прободел шеснаесетгодишник од Скопје.

Малолетникот бил пренесен во Клиничкиот центар Скопје каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Напаѓачот е приведен.

Претходно «
Следно »