ТЕПАЧКА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ: Тепачка вчера среде бел ден на кејот кај ГТЦ, полицијата морала да интервенира

  • July 17, 2018

Вчера во 13.30 часот вработен од обезбедувањето во Градскиот трговски центар пријавил дека од страна на две непознати лица дошло до нарушување на јавниот ред и мир со тепачка.

Од страна на полициски службеници излезено било на местото на настанот при што било констатирано дека истиот ден околу 13.15 часот на улицата “Кеј 13-ти Ноември”, Ф.Д. (39) и Ј.М. (32) двајцата од Скопје го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка.

Поднесени се два записника за констатиран прекршок.

Претходно «
Следно »