ТЕПАЧКА ПОРАДИ ДВОЈАЗИЧНА ТАБЛА: Охрѓани се испотепале поради двојазична табла поставена пред ПИОМ

  • March 28, 2017

Поставувањето на двојазичната табла на влезот во објектот каде што се канцелариите на Фондот за пензиско и инвалидско осигурување во Охрид, предизвика тепачка меѓу поединци.

tepacka
Утрово службите од ПИОМ се обиделе да постават двојазична табла, но тоа предизвикало револт кај неколкумина поединци кои ја искршиле таблата при што дошло и до физичка пресметка.

СВР Охрид врши увид на местото на инцидентот.

Претходно «
Следно »