December 5, 2021, 8:44 am

Тепачка пред спортcки обjeкт во Карпош

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 10.09.2021 во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред спортски објект на подрачје на Карпош бил нарушен јавнeн ред и мир. Се случила физичка пресметка помеѓу М.Б.(29) и Б.В.Т.(37) двете од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ.

Latest News

Зошто и вакцинираните може да се заразат со вирусот? – Омикрон повеќе ги напаѓа и оние кои веќе прележале ковид

Ризикот од инфекција со корона вирусот постои и покрај тоа што некои од луѓето се вакцинирани, се зависи од...

More Articles Like This