ТЕПАЧКИ ВО СДСМ: Локален моќник од Виница му ја пукнал главата на сопартијец бидејќи барал работно место

Поврзано

TPAГЕДИЈА ВО ДЕЛЧЕВСКО: 6 годишно дете нaстрада при пaд од трактор

При пaд од трактор, во делчевската населба Таушанско маало починa 6 годишно дете. Екипа на Итната медицинска помош интервенирала...

НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ: Пронајдени 25 мигpaнти во три автомобили

На четврти јуни во раните утрински часови на автопатот Велес-Скопје, после пунктот „Македонија пат“, полициски службеници пронашле 25 илегални...

СО ЧЕКАН ГО УДРИЛ ПО ГЛAВA: Татко си го нaпaднaл синот во Трубарево и му нанел тeшка пoвpeда

На 04.06.2020 во СВР Скопје било пријавено дека околу 22.00 часот во с.Трубарево, скопско, Р.Б.(72) во семејниот дом со...

Расправија помеѓу функционери на СДСМ во Виница во раните утрински часови во саботата резултирала со физички напад на С.Ѓ. советник од редовите на СДСМ во Општина Виница и син на командирот на сообраќајната полиција во градот врз С.Ј. секретар на ОО СДСМ во Виница, кој со видни повреди на главата завршил во штипската клиничка болница, од каде по излегувањето го пријавил настанот во полиција, пишува Нетпрес.

Извори од СДСМ Виница, за порталот брифираат дека локалното раководство неуспешно сакало да го затскрие инцидентот, во што не успеал и градоначалникот кој иако на одмор во Грција неколку пати му вртел на тепаниот да не го пријавува настанот во полиција, повторно со ветувања за разни бенефиции.

-Според извори од СДСМ, локалните функционери вршат притисок и врз локалната полиција, случајот да заврши како маргинална секојдневна тепачка. Низ Виница се погласно се зборува дека незадоволство на активистите и членовите на СДСМ во градот е се поголемо, луѓе кои активно работеле за партијата изминатите неколку изборни циклуси, и на кои им биле ветувани работни места, сеуште не се вработени. Кога истите ќе ги потсетат функционерите на партијата на ветувањата кои им ги дале наидуваат на агресија и напад, стои во текстот на Нетпрес.

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести