October 23, 2020, 5:43 am

Тепачки во супермаркетите во Германија за тоалетна хартија

Поврзано

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша...

Д-р Вело Марковски објаснува зошто е штeтнo да се носи маска на отворено

Вело Марковски во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 вечерва истакна дека носењето на маска на отворено е штeтно. Марковски објасни...
- Advertisement -

Жестока кавга избила во супермаркет во северниот германски град Бремен откако клиентка одбила да прифати дека и е дозволено да купи само пакет тоалетна хартија, јави локалната полиција, цитирана од ДПА.

Жената почнала да се кара со продавачката заради ограничувањето што е воведено заради епидемијата од коронавирусот, а потоа и ја удрила, пренесува агенцијата.

Пријателот на клиентката неколку пати го удрил колегата на продавачката. На жената и е забрането веќе да влегува во супермаркетот, а нејизниот пријател е осомничен дека учестувал во напад.

Во југозападниот град Манхајм , вчера, исто така, еден маж одбил да го прифати ограничувањето за количеството на купена тоалетна хартија, што може да се купи во еден супермаркет, соопшти полицијата. Тој се обидел да купи неколку пакети повеќе од дозволеното, а кога двајца продавачи се обиделе да го спречат, тој ги бутнал и се обидел да ги удри. Друг купувач се вклучил во турканицата и со колено го удрил во главата еден од продавачите.

Кога полицијата пристигнала на местото на инцидентот, првиот купувач лежел на земјата натепан и бил префрлен во болница. Удрениот продавач побарал лекарска помош.

Во друг инцидент повторно поврзан со коронавирусот, 60 шишенца средство за дезинфекција биле украдени од детска болница во Бремен, јави полицијата.

Во југоисточниот град Нирнберг, пак, од магацин во училиште биле украдени над 600 ролни тоалетна хартија и 20 литри течен сапун, во вредност од 250 евра, јавува локалната полиција.

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This