January 16, 2021, 9:16 am

ТЕПАЧKA ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА- Вработена го нападна колегата па 3aвршила во полициja

Поврзано

Во пoнeдeлник дeлoви oд нeкoлкy cкoпcки oпштини ќe ocтaнaт бeз cтpyja

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 18.01.2021 година (понеделник) без електрична енергија ќе останат: – во периодот од...

МВР со 244 мерки и казни во текот на вчерашниот ден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот....

Почина Тобого, ѕвездата во скопската зоолошка градина

Со голема тага и болка ве известуваме дека вчера ненадејно не напушти нашиот Тобого. Денеска беше направена обдукција при...
- Advertisement -

Вработена во Клиничката болница – Штип била пријавена за физички напад, кој се случил во Здравствениот дом во Штип.

– На 27.11.2020, во 12.35 часот, во СВР Штип, А. Г. од Клиничката болница Штип пријавил дека околу 12.30 часот во службената просторија во Здравствениот дом во Штип бил физички нападнат од страна на С. П., вработена во Клиничката болница – Штип се вели во соопштението на МВР.

По комплетирање на случајот, против С. П. до надлежното Обвинителство ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Latest News

Бeз ЕУ нeмa aлтepнaтивa, члeнcтвoтo вo ЕЕЗ caмo пpeoднo peшeниe

Идејата за членство во Европската економска зона која овозможува слободен европски пазар, размена на работна сила и слободен транспорт...

More Articles Like This