November 30, 2021, 9:50 pm

Теренската вakцинaциja пpoдoлжyвa и yтpe вo oвиe мecтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Од Министерството за здравство информираат дека теренската вакцинација за среда 28.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:

Тетово – Брвеница, Д.Седларце, Пирок, Раковец

Гостивар – Беловиште, Лакавица Струмица – Ангелци, Градашорци,

Кочани – Кучичино Кичево – Извор, Малкоец, Попоец, Душугубица, Подвис,Добреноец

Македонски Брод – Г.Крушје, Д.Крушје, Црешнево,Слатина, Грешница

Велес – Сливник, Клуковец Берово – Митрашинци

Latest News

(Видео) Нов гаф на Бајден, никако да го погоди името на новиот сој на коронавирусот

Американскиот претседател Џо Бајден на заедничката прес-конференција со советникот за здравство во Белата куќа, Др. Ентони Фаучи, повторно изненади,...

More Articles Like This