ТЕРОРИСТИТЕ ОД ДИВО НАСЕЉЕ ДОБИЈА МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ: По посетата на Заев во Идризово, терористот Деме Шеху почна да пишува за „животот“ на Фејсбук!

Поврзано

ДУИ во Кисела Вода освоиле 44,9% од гласовите, покажуваат податоците на ДИК

Нова изброна нерегуларност се појави на стрнаната на ДИК за предвремените парламентарни избори. Откако претходно имаше нелогичност за...

Спасовски: Додека не се формира новата Влада, актуелната Влада ќе функционира

Додека не се формира новата Влада, актуелната Влада ќе функционира и ќе работи со несмален интензитет во интерес на...

Апасиев: На Левица и се укpaдени 10.000 гласа, а СДС се обидува да ни го укpaде и вториот пратеник

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на прес-конференција рече дека се сомневаат дека партијата по вчерашните избори е оштетена за...
- Advertisement -

Две години по анти-терористичката акција во Куманово, терористите кои беа уапсени во акцијата конечно видоа живот по посетата на Заев во Идризово

На 9-ти и 10-мај 2015 година во населбата Диво Насеље се случи анти-терористичка акција, во која загинаа осум македонски бранители, припадници на специјалните сили на МВР, а преку 37 беа повредени. На страната на терористите имаше преку 14 загинати, и десетина уапсени.

Меѓу уапсените се најде и Деме Шеху, инаку косовски државјанин и дел од терористичката група, со чии јатаци следниот ден по завршување на анти-терористичката акција се фотографираше Зоран Заев, правејќи селфи фотографии.

Две години подоцна, уапсените терористи на кои им се заканува казна доживотен затвор, добија надеж дека всушоност нема да бидат осудени, а наместо тоа ќе бидат ослободени, благодарение на најавената амнестија на Зоран Заев.

Дотогаш, терористите ќе ги користат поволностите кои Заев им ги нуди како благодарница за добро завршената работа.

Имено, при посетата на затворот Идризово од страна на Зоран Заев, терористот Деме Шеху добил и мобилен телефон кој сега го користи да си ја „отвори душата“ на социјалните мрежи. Тој во последната објава на социјалната мрежа напиша:

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]„Кога се сеќавам на генерациите политички затвореници уште од времето на Ранковиќ се до 98-тите години, и тивко се запрашав што ги задржало тие луѓе силни и каде ја нашле сета таа храброст, со оглед на тоа што поминале низ перкусиониот пламен на неправда и низ злобата на српбословените?
Одговорот произлегува од силата на мојата совест:
Жртва за нацијата, не бетонира нè прави посилни од ветриштата и бурите од диви времиња!
Љубовта кон татковината е Божествена!
Бог ја благослови албанската нација – пишува терористот Деме Шеху на својот ФБ профил, од новиот телефон кој го добил во затворот Идризово при посетата на Заев.[/kopa_block_quote]


Терористичката акција многумина ја сметаат за смислена провокација од страна на истите центри на моќ кои несебично се залагаа да го инсталираат Зоран Заев на власт во Македонија, во која животите ги загубија осум македонски бранители.

Жарко Кузмановски (р. 1981), од с. Брвеница, Тетовско
Ненад Серафимовски (р. 1987), од с. Зубовце, Гостиварско
Сашо Самојловски (р. 1982), од с. Брвеница, Тетовско
Бобан Ивановиќ (р. 1968), од с. Стајковци, Скопско
Горан Илијевски (р. 1974), од Гостивар
Исамедин Османи (р. 1983), од с. Студеничани, Скопје
Љубиша Аранѓеловиќ (р. 1966), од Скопје
Горан Стојменовиќ (р. 1970), од Миладиновци, Скопје

Имињата на овие херои се цената која Заев ја плати за да се дограби до власт, а денес, од позиција на премиер да се залага и за ослободување на убијците на овие осум македонски херои. Мизерно.

7 КОМЕНТАРИ

Latest News

Грчева разочарана од народот: Народов без око да му трепне си ги избра истите kpиминалци, нека ви е со среќа тoнeњето

Солза Грчева од Глас за Македонија го честиташе гласањето на вчерашните предвремени парламентарни избори, посочувајќи дека граѓаните дале глас...

ДУИ во Кисела Вода освоиле 44,9% од гласовите, покажуваат податоците на ДИК

Нова изброна нерегуларност се појави на стрнаната на ДИК за предвремените парламентарни избори. Откако претходно имаше нелогичност за победа на ДУИ во струмичко...

И твитер профилите на Илон Маск, Бил Гејтс и Обама под хaкeрcки нaпaд

На мета на ај-ти виртуозите покрај најбогатите луѓе на планетата Бил Гејтс, Џеф Безос и Илон Маск, се најдоа и поранешниот претседател на САД...

Спасовски: Додека не се формира новата Влада, актуелната Влада ќе функционира

Додека не се формира новата Влада, актуелната Влада ќе функционира и ќе работи со несмален интензитет во интерес на граѓаните, изјави попладнево на прес-конференција...

Апасиев: На Левица и се укpaдени 10.000 гласа, а СДС се обидува да ни го укpaде и вториот пратеник

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, на прес-конференција рече дека се сомневаат дека партијата по вчерашните избори е оштетена за минимум околу 10 илјади гласа...

More Articles Like This