ТЕРОРИСТОТ СИ ПРАВЕЛ СЕЛФИ НИЗ ИСТАНБУЛ: Турските власти објавија видео селфи од терористот!

  • January 3, 2017

Турската полиција објави видео на кое е прикажан убиецот од Истанбул кој си правел селфи-видео на плоштадот Таксим. Властите не знаат кога и зошто го снимил видеото.
istanbul_ubiec

Осомничениот на новогодишната прослава во клубот „Реина“ во Истанбул уби 39 луѓе, а рани најмалку 70. Во клубот во моментот на нападот имало 700 луѓе. Напаѓачот избега, а полицијата сè уште трага по него. Одговорноста за нападот ја презеде „Исламска држава“

Претходно «
Следно »