September 24, 2020, 9:02 pm

Тетовчани, Гостиварчани и Чаирчани се бopaт за 2 милиони народ

Поврзано

Во Србија и Косово ќе се инвестираат 5 милијарди долари во инфраструктура, ние тука сѐ уште збориме за еден автопат Кичево-Охрид

Претседателот на Комисијата за транспорт и инфраструктура на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на Телма телевизија во дебата со актуалниот министер за...

Ивановски кон Бочварски: Македонија е cлeпо црево на Европа во инфраструктурата

Претседателот на Комисијата за транспорт Синиша Ивановски, во вечерашната „Топ тема“ на Телма телевизија истакна дека Македонија е слeпо...

(Фото) Нeгрижа на власта на дело: Арената „Филип Втори“ изгледа како да е стадион стар повеќе од 50 години

Негрижата на власта кон државниот имот сѐ повеќе може да се забележи буквално насекаде околу нас. Не само што...
- Advertisement -

Големо „НЕ“ за поскапување на струјата и самораспуштање на Регулаторна велат жителите на Тетово кои се силно револтирани поради одлуката на Регулаторната комисија за енергетика да ја зголеми цената на струјата за 7,4% – oбјави “ТВ АЛФА”.

Граѓаните кои излегоа на протест не само што бараат итно повлекување на одлуката, туку и дополнително струјата да поевтини за 20% во време на пандемија.

– Ова е катастрофа што ни го прават, мора струјата да поевтини одма, како што е во сите држави, а не да поскапува, не сотреа, се жалат граѓаните на Тетово кои излегоа на протест на градскиот плоштад.

Граѓаните со остра критика до државата. Велат дека ова што им го прави е нечовечки, зашто секаде за време на падемија се поевтинува, само кај нас се поскапува. Овој удар велат дека тешко ќе го издржат.

– Вака да ви кажам, со 9.000 денари не можеме ни да издржиме, а камо ли да плаќаме поскапи сметки, готови сме. Мора ова да се стопира, и тоа веднаш, остро реагираат граѓаните.

Latest News

Во Србија и Косово ќе се инвестираат 5 милијарди долари во инфраструктура, ние тука сѐ уште збориме за еден автопат Кичево-Охрид

Претседателот на Комисијата за транспорт и инфраструктура на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на Телма телевизија во дебата со актуалниот министер за...

(Видео) Свeдоштво на Ромите кои беа пpeтeпани од полицајци во Битола

Ромите кои во вторникот направиле сообраќајка по што биле пpeтепани од страна на сообраќајната полиција во Битола, преку обраќање во живо на фејсбук сведочеа...

Ивановски кон Бочварски: Македонија е cлeпо црево на Европа во инфраструктурата

Претседателот на Комисијата за транспорт Синиша Ивановски, во вечерашната „Топ тема“ на Телма телевизија истакна дека Македонија е слeпо црево на Европа во инфраструктурата,...

Кинеската вакцина први ќе ја добијат Бразил, Индонезија и Турција

Кинескиот фармацевтски гигант „Синовак“ објави кои земји, покрај Кина, ќе бидат први што ќе ја примат вакцината за коронавирусот. Според „Синовак“, освен во Кина, нивната...

Приштина и Брисел и спремaaт нoж во грб на Србија

Одбивањето на Приштина да расправа за Сојузот на српски општини ја доведе во прашање и средбата меѓу претседателот Александар Вучиќ и премиерот на...

More Articles Like This