ТЕХНИЧКА ВЛАДА ПРЕД ИЗБОРИ: Tехничка влада по примерот на Пржино е еден од условите за да има фер и демократски избори

Поврзано

(Видео) Цела јавност ја слушна вистината, а СДСМ се обидува повторно да мaнипулира со народот

СДСМ испрати соопштение за објавените нови „бомби“. Иако јавноста имаше можност да слушне што точно кажува екс-премиерот, од неговата...

Зоран Заев е фатен во kpиминал, со него Македонија нема иднина

Зоран Заев и СДСМ ги изневерија земјоделците. Во 2016-та ги лажеа дека ќе им обезбедат загарантиран откуп, загарантирани пазари...

(Видео) 15 јули е референдум дали ќе не биде како држава или не

На 15 не се работи за обични избори како што сме имале како што сме имале случај да гледаме...
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Дневникот на Сител телевизија потенцираше дека секоја подарена власт нема долго да трае и од таквата судбина нема да избега ни Зоран Заев.

Мицкоски посочи дека техничка влада по примерот на Пржино е еден од условите за да има фер и демократски избори и имајќи предвид дека првиот круг на претседателските избори е некаде во март 2019 година и 100 дена наназад логично е да се формира техничка влада од крајот на октомври или почетокот на ноември.

– ВМРО-ДПМНЕ во декември 2016 година овозможи да се случат едни такви избори, на кои што СДСМ и Зоран Заев изгубија на тие избори, но понатаму бевме сведоци на настаните кои што следуваа. И еве една година потоа видовме што се случува, тоа го кажав и на митингот и ќе го повторам и сега, секоја подарена влада не може долго да трае и од таа судбина нема да избега ни тој, истакна Мицкоски.

Мицкоски нагласи дека доколку овој услов не биде исполнет ќе имаме избори како последните локални избори и тоа ќе биде лош пример како се одржуваат едни демократски избори во една држава.

Latest News

Во Гевгелија гласаше единствениот со Koвид-19, кој во меѓувреме добил негативен резултат од тестирањето

Во ОИК Гевгелија денеска во рамки на вонредните парламентарни избори своето демократско право ќе го оствари само еден гласач...

29 зaбoлeни со кoрoнaвиpyc и лицa во изoлaцијa гласаат во Прилеп

И во Прилеп денеска гласаат заболените лица од корона и тие во изолација. Дваесет и девет лица имаат право да гласаат и да го...

(Видео) Забpaнетата македонска историја

Ова е спот од песната “Налеј налеј” која се користи во првата епизода на играната македонска серија “Македонија” која почна да се снима во...

Голема тpaгeдијa – Пoчинa и ќерката на Нелсон Мандела

Ќерката на Нелсон Мандела, Зинѕи почина на 57 години, утрово во болница во Јоханесбург. Во овој миг таа ја извршуваше функцијата амбасадор на Јужна...

19 години затвop за девојката на која и се cyдеше за yбиcтвото на Пино

Ангела Ѓорѓиевска која беше обвинета за убиството на 26 годишниот Пинета Секондо – Пино, судот ја прогласи за виновна и ја осуди на затворска...

More Articles Like This