Тешка вepижнa cooбpaќajкa нa автопатот Тетово-Гостивар, пoвpeдeни двe лицa

Поврзано

Како на филм: He зacтaнaлe на дaдeн знaк oд cтpaнa нa пoлициcки cлyжбeници, пa вo oбид дa свpтaт yдpилe вo cлyжбeнo вoзилo..

На 03.03.2021 во 23.40 часот, полициски службеници ги лишиле од слобода И.Ѓ. (30) од село Мрзенци, гевгелиско и Л.Б.(23)...

Poдитeли бидeтe внимaтeлни: МBP aпeлиpa дa ce oбpнe внимaниe нa дeцaтa нa coциjaлнaтa мpeжа Тик-Ток

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека од страна на Интерпол е добиена информација дека на профили на...

Пoлициjaтa нaпpaви “pacтyp”: Bo тeкoт нa вчepaшниoт дeн kaзни 245 вoзачи вo Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (03.03.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само...
- Advertisement -

Тешка сообраќајна несреќа во која повредени се две лица се случила вчера попладне на автопатот Тетово – Гостивар.

-Во несреќата учествувале „БМВ“ со словенечки национални ознаки, управувано од А.Л.(35) од Тетово во кое сопатници биле Ф.Х.(42) од село Пирок, Д.Ф.(50) од село Горно Палчиште, и С.М.(40) од село Пирок, „Ауди“ со хрватски регистарски ознаки управувано од С.С.(46) од село Порок, тетовско и „Рено“ со словенски регистарски ознаки управувано од Б.Б.(41) од село Полошко, гостиварско, информира МВР.

По незгодата на А.Л., Ф.Х., Д.Ф ,С.М. и С.С. им е укажана лекарска помош во Клиничка болница Тетово, каде кај Ф.Х. и С.С. се констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Latest News

Во XpBaтска се појави чешкиoт вид на kopoнавирус

Институтот „Руѓер Бошковиќ“ потврди дека, покрај бразилскиот, њујоршкиот, британскиот и јужноафриканскиот вид на коронавирус, во Хрватска се појавил и...

More Articles Like This