January 16, 2021, 9:35 am

Тешка сообраќаjна несреќа на патот Струмица – Ново село

Поврзано

Kpивична за охриѓанец, полицијата му дошла на врата бидејќи имал гости

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ш.К.(47) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување...

Пykaњe вo Чаир: 24-гoдишник co aвтomaтски пиштoл пykaл кoн човек, кypшyмитe зaвpшилe вo пapкиpaни вoзила

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 24-годишник од Скопје кој се товари за две кривични дела – неовластено...

(Фото+Видео) Kpeaтивци: 3aплeнeти дpoгa и opyжje вo Сингелиќ – им билe cкpиeни вo шишиња „кока-кола“ и во зaмpзнyвaч

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во...
- Advertisement -

Вкупно пет лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случи денеска околу 13:50 на патниот правец Струмица-Ново Село, во близина на крстосницата кон село Сачево.

Сообраќајката ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, која информираше дека дошло до директен судир на два автомобили, а пет лица се повредени и се пренесени во Струмичката болница

За сообраќајната несреќа информираа и од Територијалната професионална против пожарна единица на Струмица. Шест пожарникари интервенирале во извлекувањето на повредените, кои потоа биле предадени на екипите на Првата помош.

На местото на несреќата се врши увид. Патот е затворен за сообраќај, а полицијата го насочува преку заобиколни патишта. Повеќе детали за сообраќајната несреќа ќе објави МВР во текот на денот.

Latest News

Дpacтични пpoмeни вo вpeднocтa: Биткoинoт пoвтopнo дocтигнa вpeднocт oд близy 40.000 амepикaнcки дoлapи

Вредноста на биткоинот повторно се искачи на близу 40 илјади американски долари. Цената на најпознатата светска криптовалута го достигна својот...

More Articles Like This