ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Камион прегази мотоциклист!

Поврзано

ПОРАДИ НEПОЧИТУВAЊE НА ПOЛИЦИCКИOТ ЧАС: Кpивичнa за 30 лицa од Прилеп и Крушево

Припепското Основно јавно обвинителство до основните судови во Прилеп и во Крушево поднесе предлози за издавање казнени налози со...

OПЕPИРAЛ ВО ГЕВГЕЛИЈА, БОГДАНЦИ И ВАЛАНДОВО: Едно лицe заработи пpитвop заради извршени кpaжби​

Јавен обвинител од Основното јавно бвинителство Гевгелија поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека го...

ПРИ СПРОВЕДЕНА ИCТРAЖНA ПОСТАПКА: Oбвинeт дилep на мapихyaнa и aмфeтaмин

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено...

Попладнево се случи тешка сообраќајна несреќа на булеварот Митрополит Теодосиј Гологанов откако помал камион удри во мотоциклист – објави Фокус

Камионот почнал да врти на две полни ленти по што удрил во моторот. На коловозот може да се забележат локви крв, а во тек е увид на МВР.

Актуелно

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот...

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре....

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

Повеќе вести