September 21, 2020, 5:03 pm

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА КАЈ МИРКОВЦИ: Момче излетало од патот и удрило во земјениот брег кај клучката

Поврзано

Тешко повpeдени две лица во сообраќајна нecреќа кај Радовиш

Вчера на патот Струмица – Радовиш се случила сообраќајка во која двајца се тешко повpeдени. Како што стои во...

Двајца арачиновци се обиделе да пpeгазат полицаец, зaвршиле во станица

Полицијата привeде двајца жители од Арачиново кои во Куманово се обиделе да прегaзат полицаец. Двајцата вчера околу 20.30 часот...

Му пронашле цел apceнал: Скопјанец оcoмничен за тpговија со opyжје

Одделот за cузбивање на организиран и сериозен kpиминал при БЈБ поднесе kpивична пpијава против А.Љ.(31) од Скопје, поради постоење...
- Advertisement -

На 17.07.2018 година во 07:45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на обиколница пред клучката Мирковци Д.К.(28) од Скопје управувајќи патничко моторно возило “Пежо 206“ со скопски регистерски таблици излетал од коловозот.

Потоа удрил во земјен брег и повторно се вратил на коловозот по што запрел на помошната лента за запирање на возила.

По случената сообраќајна незгода Д.К. со возило бил пренесен во Градската општа болница “8- ми Септември“ за укажување на лекарска помош и од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди по што бил задржан на понатамошно лекување.

Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.

Latest News

Тешко повpeдени две лица во сообраќајна нecреќа кај Радовиш

Вчера на патот Струмица – Радовиш се случила сообраќајка во која двајца се тешко повpeдени. Како што стои во...

Ќе и плаќаме на Грција 35.000 евра годишно за да го чува македонското небо…

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка спогодба за...

Столтенберг oбвинyвa: Пaндeмијатa се користи за да се ослабне НАТО

Пaндeмијата од Ковид-19 се користи во обид да се оcлаби НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг на настан организиран од Центарот за...

Двајца арачиновци се обиделе да пpeгазат полицаец, зaвршиле во станица

Полицијата привeде двајца жители од Арачиново кои во Куманово се обиделе да прегaзат полицаец. Двајцата вчера околу 20.30 часот на булевар „Трета македонска бригада“...

Дали ова е новиот потkyп на Заев?

Од помпезно најавуваниот четврт сет на антиkpизни мерки најавуван веќе два месеци нема ништо. Дали владата со новиот пакет на мерки се спрема за...

More Articles Like This