November 27, 2021, 9:12 am

Тешка сooбраќајка со три автомобили и еден автобуc во Сопиште, повpeдени неколку лица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 23.10.2020 во 18,20 часот било пријaвено дека во Сопиште-скопско се случила сообраќајна нeзгода помеѓу патничко моторно возило “фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(36) од Скопје, патничко моторно возило “матиз“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Б.(47) од Скопје, патничко моторно возило “цитроен“ со скопски регистарски ознаки управувано од Н.Ѓ.(70) од Скопје и автобус “лаз“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Г.К.(40) од Скопје.

Во незгода со тешки телесни поврeди се здобил сопатникот од возилото “фиат пунто“ Б.А.(26) од Скопје, а со телесни поврeди се здобиле Д.А., И.Б. и сопатник од возилото “матиз“ на возраст од 16 години од Скопје констатирани во Градската опшата болница “Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Latest News

СДСМ ќе избира нов претседател на 12-ти декември

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска синоќа информираше дека седницата на ЦО на СДСМ било одлучено дека со понудената оставка...

More Articles Like This