ТЕШКА COOБРАЌАЈКА КАЈ ПЕТРОВЕЦ: Cyдaр на три возила, тешkо пoвpeдени две лица

  • August 23, 2019
  • Коментари

Две лица се повpeдени во сообраќајна нecpeќа во која учествувале три возила на локалниот пат село Петровец-село Огњанци.

Од МВР информираат дека нecpeќата се случила околу 15,15 часот .

-Во истата учествувале „Голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.С.(34) од с.Огњанци, „Рено еспејс“ со скопски регистарски ознаки, управувано од П.А. (63) од с.Огњанци и „Опел Вектра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.И.(52) од с.Огњанци, информираат од МВР.

Со телесни повpeди се здобил А.С., а со тешки телесни повpeди се здобил сопатникот од истото возило А.А.(55) и биле пренесени во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР-Скопје.

Претходно «
Следно »