August 14, 2020, 12:47 am

Тешки мигови за вардаровата легенда Вујовиќ: Почина мајка му, тој не можеше да и отиде на погреб

Поврзано

Македонски репрезентативец е позитивен на kopoнавирус

Столе Димитриевски објави дека има позитивен тест на koронавирус, но веднаш ги информираше своите фанови дека се чувствува добро...

Нејмар пpoглaceн за нaјдoбap играч на нaтпpeвapoт Аталанта – ПСЖ

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар беше прогласен за најдобар играч на синоќешниот натпревар во четвртфиналето во Лигата на шампионите против...

Роналдо го напушта Јувентус

Португалските медиуми пренесуваат дека Кристијано Роналдо е незадоволен во Јувентус и дека би можел наскоро да го напушти клубот...
- Advertisement -

Трагична вест го погоди словенскиот селектор и голема вардарова легенда Веселин Вујовиќ. Црногорецот пред двобојот со Унгарија ја дозна веста дека починала неговата мајка Јелена. Но, поранешниот тренер на Вардар и миленик на сите фанови на Вардар реши да остане со репрезентацијата.

-Ова е шок и тешка ситуација. Денеска  ќе биде погребана, а јас ќе бидам со неа во мислите. Останувам со тимот. Болката ќе ја задржам за себе, изјави Вујовиќ.

-Разговарав со мајка ми пред неколку дена и нејзината желба беше тимот на победи. Никогаш порано не сум имал таква мотивација. Се надевам дека играчите ќе ја почувствуваат и ќе знаат да реагираат. Мене најголема утеха би ми било ако они победат, вели Црногорецот.

Словенија на крајот за жал не успеа да победи со Унгарија, Унгарците славеа со 29:24.

Latest News

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

ММФ: Пандемијата ја чини глобалната економија 375 милијарди долари месечно

Пандемијата на Ковид-19 ја чини глобалната економија околу 375 милијарди американски долари месечно, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО), врз основа на информациите од...

(Видео) Воз се зaби во автомобил близу Тетово, има и повpeдени

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево yдpил во автомобил со тетовски таблички. Во сообраќајката се повpeдeни Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата...

(Видео) Под опсада амбасадите на Белорусија во Москва и Киев

Врз зградата на амбасадата на Белорусија во Киев е фpлен факeл, јави дописникот на Спутник, а пpoтест е одржан и пред дипломатското претставништво на...

More Articles Like This