Тешки муабети: 27 април и случувањето околу тој ден

Поврзано

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

Пановски пpeдупрeдува: Бoлниците се гнездо за вирусот, брисови да се земаат на отворено

Трет бран веќе постои, не очекувам да биде посилен од вториот, вели микробиологот и професор на Медицинскиот факултет, Никола...

Доверба од коалиционите партнери не значи доверба кај народот

Со громогласен аплауз беа поздравени 62 зелени картончиња кои наводно значат доверба за Владата. Премиерот Зоран Заев сам побара...
- Advertisement -

Темата на вечерашната емисија на „Тешки муабети“ е случувањата околу 27 април.

Љупчо Палевски:
27 Април е случување кое постојано се става под тепихот. Тоа е денот кога Зоран Заев го одглуми нападот врз него и доби мандат човекот, со притисок врз Ѓорѓе Иванов. Времето покажа дека ни на Иванов не му требало многу за да го даде мандатот. Тоа е денот кога падна Република Македонија, затоа и треба да се образложи овој ден и случувањето на него, бидејќи како што дојде Зоран Заев така и ќе си оди на исти начин.

На прес конференцијата за Атлантик, оперативна акција заедно со уште една претходно, која ќе ја соопштиме подоцна, соопштив дека се две акции кои се искористени за следење на сите учесници во движењето „Бојкотирам“, за поведување на сите обвинителни акти против учесниците на 27 ми април…

Следете не во живо на следниот линк:

„Тешки Муабети“ – Епизода 16, Сезона 1

„Тешки Муабети“ – Епизода 16, Сезона 1 Домаќини: Љупчо Палевски – Палчо Милош Милошевски – Миќо Тема: 27 Април

Posted by infomax.mk on Sunday, January 24, 2021
https://fb.watch/3dD7B6-AGO/

Latest News

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

More Articles Like This