October 24, 2021, 4:17 am

Тешко пoврeден пешак во нeсрeќа во Охрид

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 08.09.2021 година во 20.10 часот на бул.„Туристичка“ во Охрид, патничко возило „Мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Р.Н.(59) од Охрид, удрило во пешакот В.К.(65) од Охрид.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила В.К., констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This