Тешka сообраќајка кај Охрид, Романец и Молдавка со четирицикл излeтале од патот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 16.06.2021 во 22.10 часот во СВР Охрид било пријавено дека во Болницата „Св.Еразмо” во Охрид со тешки телесни повреди биле донесени М.Ц.(63) од Романија и Т.Ц.(60) од Р.Молдавија. Полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека околу 18.00 часот М.Ц., кој управувал моторно возило четирицикл „цфмото”, со охридски регистарски ознаки, во кое сопатничка била Т.Ц., на место викано „Крстец” кон с.Велестово, изгубиле контрола над возилото и излетале надвор од коловозот. Увид извршила екипа од СВР Охрид.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This