December 8, 2021, 10:53 pm

Тинејџер во Белград зacтрелал двајца врсници

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечерва околу 22 часот во Чубурски парк во Белград тинејџер застрела двајца свои врсници, по што со брза интервенција на полицијата е уапсен, а за другиот учесник во пукотницата се трага. Момчето кое е осомничено дека пукало од пиштол е малолетник, на 17 годишна возраст.

Според српските медиуми повредени се 19 годишник во пределот на стопалото и 17-годишник во бутниот мускул. Двајцата веднаш се префрлени во белградските болници каде се згрижени од здобиените повредите од истрелите со пиштол.

Мотивите за пукотницата сеуште се истражуваат.

Latest News

(Фото) Ископан скелет од досега непознато животно, научниците немаат објаснување

Копајќи во дворот на стара фабрика за предење во источната турска провинција Игдир минатата недела, работници открија животински скелет...

More Articles Like This