September 27, 2020, 12:46 pm

ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА ПОСТОИ: Истата беше услов за формирање на парламентарното мнозинство, за кое денес Заев даде гаранции

Поврзано

Мицкоски закажа прес-конференција во 14 часот во партиското седиште

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14 часот ќе се обрати на прес-конференција во партиското седиште.

ВМРО-ДПМНЕ: Фирма на советник во Град Скопје, близок до Шилегов, фаворизирана од ФИТР, истата добивала тендери во 2018

Како истата фирма „Бригада Дизајн“ без тендер во четири очи добила две јавни набавки во вредност од над 40...

(Видео) Нелоски: 11.8 милиoни за coвeтник на СДСМ во Гpaд Скопје пpeкy Фондот за инoвaции

Продолжуваат иновативните методи за испумпување пари од државата. Фондот за иновации продолжува да иновира нови начини за испумпување на пари...
- Advertisement -

Како сакате кажете ја Тиранската платформа, но самата слика во кабинетот на премиерот на Албанија и присуството на лидери на партии од Македонија во тој кабинет се кажува дека нешто се постигнало, истакна претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија.ivanov-1-640x356

-Во јавноста не само фотографијата, излегоа и сите тие прашања за кои требаше да бидат услов за да се создаде мнозинство, вели Иванов.

На прашањето зошто Иванов смета дека албанските политички лидери од Македонија биле во Тирана, а не кај него тој вели:

-Можеле истото тоа да го направат и кај мене, меѓутоа чувствувале дека не можат и еве сега јавно ги прашувам зошто не дојдоа во мојот кабинет, туку отидоа во Тирана, запраша Иванов.

11 КОМЕНТАРИ

Latest News

Падна првиот снег во Македонија

Планината Кораб, со највисокиот врв во нашата држава, Голем Кораб, со висина од 2.764 метри надморска височина, утрово ја...

Зголемен бројот на пријави за забележани НЛО во САД

Оваа година е забележан раст на пријави за наводно здогледување на неидентификувани летечки објекти (НЛО) во американската сојузна држава Њујорк, наведува Националниот центар за...

МОНАХ ОД 120 ГОДИНИ: Апстиненцијата од cekc е клуч на долговечноста

Свами Сивананда е монах кој тврди дека е најстариот човек на светот. Во неговиот пасош е наведена 1896 година како година на неговото раѓање. Свами...

Полициски час во три града во Црна Гора поради КОВИД-19

Црна Гора воведува полициски час во три градови поради тешката ситуација со корона вирусот. Во Никшиќ, Беране и Андријевац од 28. септември до 12.октомври...

ДА СЕ НАЕЖИШ: Цепела дрва и се шокирала

Семејството Шакиќ од населбата Пискавица, доживеала благ шок при подготовката на дрвата за огрев. drvo-ogrev_1000x0 Всушност, кога домаќинката расцепила буков трупец во него на двете страни...

More Articles Like This