ТИ ГЛЕДАМ БРАК И ПАРИ:Клеопатра некогаш беше најпозната гатачка, а сега изгледа вака!

Поврзано

Што ce „готви“ на Месечината: Откриени детали за изградбата на руско-кинеската лунарна станица

Создавањето на руско-кинеската научна станица на Месечината ќе се реализира во три фази до 2035 година, објави американскиот специјализиран...

Нaјнови детали: Кинecкатa pakeтa се приближува кон Земјата, познато каде ќе се cpyши

Остатоците од најголемата кинеска ракета „Лонг марч 5Б“, која беше лансирана минатата недела, се очекува да навлезат во атмосферата...

Во седмата деценија од животот: Актерката позиpa во бикини и покажа како изгледа

Шерон Стоун на својот „Инстаграм“ сподели фотографија на која позира во бикини и доби еден куп комплименти од следбениците. Фотографирана...
- Advertisement -

Душица Илиќ, попозната како пророчицата Клеопатра, во домашната јавност се појави на почетокот на деведесеттите години, паралелно со воените судири на Балканот.

Многумина во тој период бараа утеха во зборови на, како што таа се нарекуваше, кралицата на пророците. Сите сакаа да дознаат дали ќе имаат пари, мир, дали ќе им се појави некоја љубов во животот. За сите нив Клеопатра беше светло на крајот на тунелот кое им ја даваше потребна сила да продолжат.


Сепак малкумина знаат дека таа пред своите таленти за видовитост и помагање на луѓето со натприродни сили, се обидувала да се пробие како пејачка, а се зборувало и дека таа всушност кога се родила била машко, па подоцна го променила полот.

Сега Клеопатра веќе ја нема во јавноста. Наводно таа сега живее во БиХ, но ретко се појавува во јавноста. Има и свој профил на социјалните мрежи, каде објавува свои фотографии, каде скоро е непрепознатлива.

Еве како таа изгледа сега:

Latest News

Eднo лицe пoчинa вo тeшkaтa coобpaќajнa нecpeќa нa автопатот Штип-Скопје

Тешка сообраќајната несреќа се случи попладнево на автопатот Штип - Скопје, пред селото Коњари. Станува збор за превртено возило на...

More Articles Like This