April 22, 2021, 10:13 pm

Тлoтo нe пpecтaнyвa дa ce тpece: 3eмjoтpec вo Кocовo, пoчyвcтвyвaн и вo Македонија

Поврзано

(Видео) Вoopyжена пpecтрeлка во Сараево, има и пoвpeдени

Вечерва се случи пукање во сараевската населба Храсно, тоа беше потврдено за Кликс во Министерството за внатрешни работи на...

Серија земјотреси регистрирани на Балканот

Регионот на Балканот последните неколку месеци забележува засилена сеизмичка активност, често и по неколку пати дневно. По земјотресот со јачина...

Германскиот министер за надворешни работи до Приштина: Прекројувањето на границите на Балканот е опacно

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас рече дека во следните недели на Косово ќе пристигнат 100.000 вакцини, додавајќи...
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтер, забележан е попладнево во Косово, а бил почувствуван и во Македонија.

Земјотресот се случи во 16.46 часот, со епицентар кај Гњилане, пренесе „Коха диторе“.

Според податоците кои ги објави Евро-медитераснкиот центар за сеизмологија, потресот се почувствува и во Македонија, пренесе „Косово онлајн“.

Latest News

(Видео) Пандов: Камчев со белешка го спакуваа во Шутка, Рашковски до гуша во kpиминал и kopупција одвај доби домашен притвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This