Тлoтo нe пpecтaнyвa дa ce тpece: Peгиcтpиpaни двa зeмjoтpecи вo Албанија..

Поврзано

Грција ги отвори плажите, ова е услов за влез на истите

Плажите во Грција од денеска се отворени, веќе од следната недела ќе можат да дојдат и странски туристи. Засега...

Опacно зaтишје на Балканот: Босна поразена, Косово извор на опacност во xaocот од нaционaлизам, корупција, притиcok врз медиумите и cyдството, и индоkтринација млади луѓе

Балканот и Југоисточна Европа исчезнаа од меѓународната политичка мапа. Очигледно има многу поважни проблеми и кризи за кои треба...

Мнозинството гласаше за paзрешувaње на Мета, формирана комисија за спровeдување на постапката

Разрешување на Мета побараа 50 пратеници од редовите на владејачката Социјалистичка партија, но меѓу нив не е Еди Рама,...
- Advertisement -

Два послаби земјотреси со јачина од 3,2 и 3,5 степени се регистрирани рано утринава во околината на Драч, Албанија.

Првиот земјотресот бил регистриран околу 4 часот наутро, додека другиот бил регистриран половина час подоцна. Епицентарот на двата земјотреси бил во морето.

Според пишувањата на локалните медиуми, иако земјотресите не биле силни, ги вознемириле жителите.

Latest News

Xоспитализирани 20 ковид пациенти во последното деноноќие, 806 лица се лекуваат од ковид-19 во болниците во Македонија

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град...

More Articles Like This