September 30, 2020, 12:29 am

ТОА Е ТОЈ ЕВРОПСКИ НАПРЕДОК: Француски европарламентарец осуден бидејќи мастурбирал пред малолетни девојки!

Поврзано

Германија воведува нови рecтрикции поради рaстот на бројот на зaболени

Германија поради раст на бројот на новозaболени лица со Ковид-19 воведува дополнителни мерки, а канцеларката Ангела Меркел препорача есенските...

Порошенко позитивен на кopoнавирус

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко преку својот Фејсбук профил соопшти дека се зapазил со koронавирус, пренесоа британските медиуми. Поради инфekцијата,...

И Германија погoдeна од kpизата: Регистриран рекорден јавен долг поради Ковид-19

Јавниот долг на Германија оваа година поради пaндемијата на kpронавирусот достигна рекордни 2,1 билион евра, објави Државниот завод за...
- Advertisement -

Францсукиот европарламентарец Роберт Рошефорт ја признал вината за самозадоволување на јавно место
rosefort

Рошефорт уште во август е фатен како мастурбира пред две малолетни девојки во „направи сам“ продавница во Цасторама во Велиз, гратче покрај Париз, јавува Ле Монд.

Перверзниот 61-годишен европаламентарец во грозниот чин бил забележан од еден од купувачите кој го претепал и турнал, имобизилирајќи го додека дојде полицијата. Рошефорт бил приведен во станица, каде на испрашувањето им објаснил на полицајците дека „мора да мастурбира кога е под стрес“.

Подоцна изјавил дека дал признание само за да го избегне преноќувањето во притвор. Судот не соопштил каква пресуда добил, но веројатно се работи за парична казна, пренесува Индекс.хр. Рошефорт изјавил дека случајот засега е затворен.

Засрамениот политичар поради скандалот е сменет од местото потпретседател на либералната партија „Модем“, но и не од местото во Европскиот парламент.
„Ова е лудо и навистина сериозно, ако е вистина. Ова само покажува дека никогаш докрај не можеш да ги запознаеш луѓето“, прокоментирал претседателот на партијата Франсис Бауро.

Latest News

„Година повеќе, но и мудрост повеќе“: Мицкоски го прослави својот 43 роденден

рестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден. „Година повеќе,...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата, која се уште не е...

Колапс во индустријата: Пaд од 9 отсто на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава во однос на август лани бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари ‒ август 2020 година, во...

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош пример како за неполн час...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

More Articles Like This