ТОА Е ТОЈ ЕВРОПСКИ НАПРЕДОК: Француски европарламентарец осуден бидејќи мастурбирал пред малолетни девојки!

  • November 11, 2016
  • Коментари

Францсукиот европарламентарец Роберт Рошефорт ја признал вината за самозадоволување на јавно место
rosefort

Рошефорт уште во август е фатен како мастурбира пред две малолетни девојки во „направи сам“ продавница во Цасторама во Велиз, гратче покрај Париз, јавува Ле Монд.

Перверзниот 61-годишен европаламентарец во грозниот чин бил забележан од еден од купувачите кој го претепал и турнал, имобизилирајќи го додека дојде полицијата. Рошефорт бил приведен во станица, каде на испрашувањето им објаснил на полицајците дека „мора да мастурбира кога е под стрес“.

Подоцна изјавил дека дал признание само за да го избегне преноќувањето во притвор. Судот не соопштил каква пресуда добил, но веројатно се работи за парична казна, пренесува Индекс.хр. Рошефорт изјавил дека случајот засега е затворен.

Засрамениот политичар поради скандалот е сменет од местото потпретседател на либералната партија „Модем“, но и не од местото во Европскиот парламент.
„Ова е лудо и навистина сериозно, ако е вистина. Ова само покажува дека никогаш докрај не можеш да ги запознаеш луѓето“, прокоментирал претседателот на партијата Франсис Бауро.

Претходно «
Следно »