ТОА СЕ ЛУЃЕ ГАДОВИ: Професорот Росоклија за луѓето кои ги криеле извршителите на масакрот кај Смилковско

Поврзано

ДР МИХАЈЛОВСКА: Вчерашното дежурство е само предвесник на тоа што нè очекува

Медицинските лица од нашата држава, кои со сите сили се обидуваат да го ублажат ударот од коронавирусот, неуморно апелираат...

ОСТАВКА: Денешниот прес на министерот Венко претставува нaвреда за интeлигенцијата на народот

Денешниот прес на министерот Венко претставува навреда за интелегенцијата на народот, истакна на својот Фејсбук профил Ружица Николовска од...

ТАСЕВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Оставка бе момче, се покажа дека немаш контрола над ништо..

Филипче имаше кaтастрофа прес!, напиша актерот и поранешен прв човек на Драмски театар, Сашо Тасевски на Фејсбук. Според него: Овие...

Смилковско езеро е национална трагедија и национална срамота. Само луѓе гадови, можат да штитат и прикриваат гадови, пишува Горазд Росоклија како коментар на веста за изјавата на родителите на едно од убиените момчиња.

-Како човек чувствувам гадење кон сите што ја опструираат правдата, особено кон судиите и судството. Како родител на 4 деца не можам ниту да замислам како би реагирал да сум еден од родителите на убиените деца. Пишувам и ми врие во градите. Кога станува збор за Заев, тој е најмалку виновен за тоа што го прави, како го прави и за тоа што не го прави. Беше потребна само едната мозочна хемисвера за да се види кој е, што е, какви капацитети има, во чии канџи е. После апсењето, борбата за неговиот гол живот, ја пренесе врз земјата и врз македонската нација. Сите, со сесрдна помош на претпоставената интелектуална елита, не бутна во амбис, во септичка јама. За него знаеме дека ќе се удави, за нас не знаеме кога ќе испливаме, пишува професорот во друг коментар.

На неговите коментари реплицира професорката Билјана Ванковска.

-Иако за волја на вистината, ако има и трошка вистина во наводното затскривање на членови на ДУИ во приказната, амбисот го копаа и додека беа во коалиција со ДПМНЕ! Се’ што посакаа, се’ добија, секое злодело им го амнестираа за пуста власт, напиша таа.

https://www.facebook.com/biljana.vankovska/posts/10215609172885338

Актуелно

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

МАКЕДОНИЈА КАКО АФРИЧКА ЗЕМЈА ПО БРОЈОТ НА НOВOЗAРAЗEНИ ДЕНЕС: Канал 5 јавува за нови 160 cлyчaи

Нашиот извор кој сака да остане анонимен а е од здравствениот систем вели дека и самите работници се вчудоневидени од растот на бројките на...

МИТОВСКИ ДО ФИЛИПЧЕ: Ќе одговараш за намерно ширење на заразата и неодговорно работење

Венко, мислиш дека ако бегаш од одговори на нормални новинарски прашања ќе ја избегнеш одговорноста или се надеваш дека ако не одговараш барем нема...

(Видео) НЕ ТЕРААТ ДА ГЛАСАМЕ ПА МАКАР И УМPEЛЕ: Граѓаните нeзaдоволни од кapантинот и досегашната работа на Филипче, наместо здравје тераат политика!

Граѓаните ги користат последните неколку часа пред започнувањето на полицискиот час за да ги испазарат потребните намирници. На градскиот пазар во Скопје имаше повеќе...

Повеќе вести