ТОДОРОВ ОД КУМАНОВО: Македонскиот народ не простува предавство

  • December 6, 2016

Две ипол години нè малтретираа, се обидуваа да ја фрлат Македонија на колена. Две ипол години пробуваа да покажат дека кај овој народ може да помине предавство. Овој народ може да прости сè, ама македонскиот народ една работа не простува – предавство не се простува во Македонија, истакна вечерва од Куманово носителот на листа од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2  Никола Тодоров.

nikola-todorov-kumanovo-640x327

Тодоров вечерва се обрати пред младите, ветераните и како што рече хероите на Македонија во Куманово.

Во еуфоричната атмосфера и од салата каде ечеше „Едно име имаме“, Тодоров нагласи дека остануваат само уште неколку дена до победата на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Претходно «
Следно »