„ТОЛКУ НИ Е ГОЛЕМ СТАНОТ , ШТО СЕ ПОВИКУВАМЕ ПРЕКУ ТЕЛЕФОН“: Неда Украден живее во раскошен дом, а нејзината ќерка открива непознати детали

Поврзано

(Видео) НЕОБИЧНО ПРИЈАТЕЛСТВО: Кучето Медо си донесе срнче од шумата

Верувале или не, нешто невидено се случи: кучето Медо донесе мало срнче во домот на Кире Радески, кој неколку...

ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН НЕ ОЧЕКУВА ВЕЧЕР: По 21 часот ќе можете да го погледнете зaмрaчyвaњeтo на Месечината

Помрачување на Месечината се случува кога Месечината е полна, а нејзината светлина е блокирана од сенката на Земјата. Тоа...

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ГЛЕТКА: Делфини го разубавија брегот на Халкидики

Во Грција уживал и морскиот свет во периодот пред да се отворат плажите – камерите уловиле делфини како уживаат...

Пеачката вели дека внуците се нејзината сила која ја двиќи, и дека е среќна што куќата и е полна со наследници, посебно што таа била единица, исто како нејзината керка.

Во раскошниот дом на Неда Украден , често владее еуфорија , како празнична.Внуците на Неда , близначките Александра и Неда и малиот Душан се ,главните виновници за тоа, а нивната баба е постојан нивен сојузник.

– Пораснав како единка,како и мојата ќерка.Таа е моја најголема сила. Му благодарам на Бога што со зетот Пеџа ми ги подарија внуките и внукот, тие се мојот двигател и мојата среќа. Не барам ништо повеќе од животот.На овие години имам публика од Неда Украден.

Ќерката на Неда, истакнува дека Неда ретко е дома, поради патувањата и настапи, ….

– Мајка ми децата ја радуваат најмногу на свет и со нив се и поминува. Кога во Февруари не напушти баба ни, мајка ми само внуците можеа да ја насмеат и да и ги оттргнат мислите.Среќа што имаме голем стан па мораме да се довикуваме со телефон и да си пишуваме пораки едни со други, така да мајками може да се изолира кога сака.Мојата мајка има енергија како никој, има сила на змеј, а дома е нежна како баба кон внуците.

Од внуците очигледно дека Александра ќе ја наследи баба бидејќи цело време го дрѓи микрофонот во рака…

– Ме прашуваат каде е моето момче, еве го, тоа е мојот Дуле, моето срце. Тој баба му ја пречекува со раширени раце . Друго момче не ме освоило до сега и ниеден до сега не знаеше да ме следи и да ги испочитува моите желби. Ниту мојот поранешен сопруг не ја разбираше мојата работа , му пречеше-заклучува поп ѕвездата.

тешко е да се свати феноменот Неда Украден , која во август наполни 68 години.

Актуелно

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој...

ЏАБЕ КАРАНТИНОТ: Над 700 луѓе во изолација за само 24 часа, а дури 200 луѓе го прекршиле полицискиот час во земјава

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.06) на територијата на Република Македонија на 722 лице им се издадени решенија за изолација, а 185 лица потпишале...

СЗО ГИ СМЕНИ НАСОКИТЕ: Маските да се носат задолжително и тоа да носат маски од ткаенина на лице, а не медицински маски

Светската здравствена организација ги ажурираше упатствата за да им препорача на владите за да ги поттикнат сите луѓе да носат заштитни маски на јавни...

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово 26 - Дебар 1 - Штип 15 -...

КАТАСТРОФА: 177 нови случаи на коронавирус во Македонија!

Во последните 24 часа регистрирани се 177 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 1245 тестa. Истовремено, 8 пациенти се излекувани,...

Повеќе вести