August 13, 2020, 3:54 am

Толку сме помогнале, што би ѝ помогнале и нејзе да ги ископа компирите

Поврзано

Корисниците на Инстаграм зaпpeпaстени: Камерата се активира сама и кога не сниматe

Една од најзборуваните карактеристики на оперативниот систем iOS 14 е увид во активностите на апликациите и податоците што ги...

(Фото)Hayчницитe најдoa нoв вид нa зaстpaшувaчки зeмјoтреси

За прв пат во историјата, научниците го потврдија постоењето на мистериозниот и моќен феномен познат како „бумеранг“ земјотрес, отварајќи...

УГЛEДHИ НАУЧНИЦИ: Cмpтта не пocтои

Животот по смртта е една од најголемите мистерии на човештвото, но сега експертите тврдат дека не постои смрт на...
- Advertisement -

Со денови, коментарот на жена од Хрватска се шири на социјалните мрежи и медиуми, а во кој ги поканува Нина Бадриќ и Северина да копаат компири, откако Бадриќ се пожали дека нејзиниот тим на соработници немал од што да живее последниве четири месеци.

– За неколку дена вадиме компири, триесет хектари, во близина на Бјеловар и ни требаат дневни работници. Плаќаме 300 куни на ден. Ве молам известете ја од редакција дали сака да работи. Може да ги земе и Маја, Северина, и сите што зеле помош од 4000 куни. Само кажете ѝ да не доаѓа во тој дизајнерски фустан од 14 илјади куни, со кој се пофали пред неколку месеци, затоа што деновиве врнеше дожд и е доста калливо- напиша жената и собра скоро 2500 лајкови и многу коментари.

Нина утрово ѝ одговори на дамата на својот Инстаграм. Таа накратко напиша: „Да се насладуваш на туѓа несреќа е пораз за човештвото“.

На Нина веднаш се надоврза и нејзината колешка Памела Рамjак.

– Дамата постави оглас. Веројатно секој ќе ѝ дојдеше да копа за џабе ако ние како естрада се појавевме таму. Жената има нос за бизнис. Мора да привлече работна сила и очигледно не ѝ оди добро-напиша Памела.

– На толку сме им помогнале, што би ѝ помогнале и нејзе да ги ископа компирите-одговори Нина Бадриќ.

Latest News

Џафери до Пендаровски: Мандат не се дава со најави преку медиумите, мандат се дава со мнозинство во Собранието

Oткако претседателот на државата, Стево Пендаровски, најави дека утре ќе му го додели мандатот за составување на нова Влада...

Освен премиерската функција, Ахмети ги бара ресорите за внатрешни работи и финансии, УЈП и НБРМ

Покрај барањето Насер Зибери да биде премиер во првата од четирите години од мандатот на идната влада, Али Ахмети од Зоран Заев бара и...

Рekeт ја затвори Еуростандард банка?

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија“. Ова за Фактор првично го изјави бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, за...

Одредена цената на руската вaкцина, се очекува и поевтинување со зголемување на побарувачката

Цената на руската вакцина пpoтив кopонавирус за меѓународниот пазар првично ќе биде најмалку 10 долари за две дози, изјави претседателот на Управниот одбор на...

Над 800 лица починaлe откако пиеле средства за чистење како лeк за кopонавирус

Поради дeзинформации поврзани со новиот koронавирус во светот починaa најмалку 800 луѓе, се наведува во студијата објавена во Американското списание за тропска медицина и...

More Articles Like This