ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ЗА НАПАДНАТАТА ПОЛИЦАЈКА: Кога Тодор Петров се повлече од тужбата против Асани, што остана за неа?

Поврзано

(Видео) Зоран Заев избркан од пазар во Тетово

Зоран Заев денеска беше буквално беше избракан об пазар о Тетово. Тетовчани му порачаа дека нема да добие ниту...

Јакимовски за „Атлантик“: Ако не умpaм од болeст, ќе умpaм од смеење

Господинот Палевски објавил службени белешки од УБК во кои јас сум спомнат како дел од групата со кодно име...

Стоилковски до Димитров: „Ники, ти ја разочара Македонија“

Ники вели нема правда доволно и апсолутно бил разочаран. Види Ники, баш ми е гајле за твојата лажна разочараност....

Актерот и член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Михајловски на фејсбук напиша дека е треба да се разбере ситуацијата со полицајката која се повлече и даде изјава дека не била нападната од Бекир Асани од ДУИ туку сама се удрила во Пајак возилото, со кое требало да му го дигне непрописно паркираниот автомобил.

– Генијално. Како во вицот “Он се сопна и падна на ножот друже судија, и така неколку пати”. Овој случај може да го надмине случајот на познатото “самоубиство” со два куршуми во телото на млада полицајка. Младите не паметат, но ете и по тоа сме познати. Ја разбирам младава полицајка. Кога еден Тодор Петров, ќе речеш маж, се повлече од тужбата на истиот предизвикувач за титула, што и останува на неа, освен да си ги сочува 500€, и животот.
А ги разбирам и “борците” за се и сешто и нивната кампања “стоп за насилство врз жената”. Заврши кампањата јбг. До следната издржете. Жени, стиснете заби. Баба Балерина тука ли е барем за човековите права да паламудиме. Или за неа полицајците не спаѓаат во категоријата човек?
Или можеби најсоодветен одговор би бил уште една поента од еден друг виц..”а вие што ги малтретирате црнците у Америка, а?”.. – напиша Михајловски.

 

 

Генијално. Како во вицот “Он се сопна и падна на ножот друже судија, и така неколку пати”. Овој случај може да го…

Julkaissut Toni Sanac Mihajlovski Perjantaina 2. maaliskuuta 2018

Актуелно

(Фото+Видео) Целото писмо од Боки 13 испратено од зaтвop – Дpжeн сум по секоја цена во пpитвop, додека вистинските кpиминaлци шepифyвaат и кoмaндувaат

Обид за убиство, шпионажа, противзаконско присвоени предмети при претрес се дел од кривичните дела во пријавите кои ги поднесе...

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во дебатната емисија на телевизија 24. Мицкоски...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Повеќе вести