ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ – ШАНАЦ: Човеков на натпревар за глупоќа ќе освои второ место!

Поврзано

БЕЗ КОМЕНТАР: Вработените во „Македонски Шуми” сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство

Вработените во "Македонски Шуми" сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство, пишува на фејсбук Кире Михајлов. Зоране,...

(Видео) МИСАЈЛОВСКИ: Народе, зaштити се бидејќи оваа власт не препушти целосно сами на себе

Ненормална Нормалност⁉️⁉️ Народе заштити се и почитувај мерки!Неопходно е да си помогнеме сите заедно, бидејќи оваа власт не прeпушти целосно...

Во обид да застане во одбрана на т.н. борци од НОБ, кои за време на ослободителната војна имале, во најдобар случај, по седум години, гласноговорникот на Зоран Заев, Саше Ивановски го покажа целосниот интелектуален капацитет на владината пропагандна машинерија

Според Ивановски, ако еден човек е роден во 1938. година, тој денес во 2018.година би имал 80 години, а за време на војната во 1944-та година би биле на 16.годишна возраст. Секако, ова не е точно, а доказот се крие во обична математичка операција.

Имено, ако сте родени во 1938.година во 1944. би имале шест години, а не шеснаесет.

Коментар за овој „генијален“ приказ на интелектот на провладината пропагандна машинерија даде и легендата на Македонското актерство Тони Михајловски.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести