December 8, 2021, 9:23 pm

Тортевски има план за спac на CДCM: Овие луѓе треба да поднесат ocтавки, обвинитeлcтво ќе има многу работа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Адвокатот и кандидат за градоначалник на Скопје од Твоја партија, Александар Тортевски има план за спас на СДСМ.

Според него има неколку луѓе кои мора да поднесат оставки, а после обвинителството ќе има многу работа.

-СДСМ за да врати барем дел од достоинството денеска мора:

Да му се извини на Максо и да му честита.

Заев,Николовски, Оливер, Филипче да поднесат оставки.

Да ги избрка платените ботови кои избркаа едно чудо “неутровмрани”.

Да им даде налог на ЈО и МВР да ги испитаат сите криминали.

Latest News

Уапceн бугарски фудбалски cyдија бидејки „испрал“ 26,5 милиони наменети за изградба на автопат

Фудбалскиот судија и поранешен даночен службеник Борислав Колев е уапсен под сомнение дека испрал 26,5 милиони евра доделени од...

More Articles Like This