January 18, 2021, 7:53 am

ТРАГЕДИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОГОЛЕМА: Со Коби Брајант загинала и неговата 13 годишна ќерка Џана

Поврзано

Жестоки реакции за апсењето на Навални – Руското МНР: Во Русија за тоа одлучува судот, не политиката

По пристигнувањето на аеродромот Шереметјево, Алексеј Навални беше уапсен и упатен во затвор поради непочитување на одлуките на судот...

Вашингтон врие од оружје и вооружени луѓе пред инаогурацијата

Американската полиција соопшти дека уапсила маж од Вирџинија во Вашингтон во чие возило било пронајдено оружје и стотици парчиња...

„Хаос“ во Ирска е благ збор – илјадници нови случаи на ковид-19 дневно во болниците

Ирска се соочува со потенцијално најдолгата блокада од почетокот на пандемијата на коронавирусите, бидејќи здравствениот систем се бори да...
- Advertisement -

Како што јавува американскиот портал ,,ТМЗ“, кој прв ја лансираше веста за трагедијата во која загина кошаркарот Коби Брајант, со него во хеликоптерот се наоѓала и неговата 13 годишна ќерка Џана Марија.

 

 

 

Коби и неговата сопруга имаа 4 ќерки.

 

 

Latest News

Хрватска не мирува земјата – нов земјотрес кај Петриња

Вечерва во 21.36 часот уште еден земјотрес ја потресе Петриња во Хрватска. Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар потресот бил со...

More Articles Like This