ТРАГЕДИЈА: Возач на цистерна од Делчево добил срцев удар, камионот удрил во карпа и се преполовил

  • March 19, 2018
  • Коментари

Возач на цистерна полна со гас починал од срцев удар додека возел по што цистерната удрила во рид и се преполовила. Несреќата се случила на меѓународниот пат за Бугарија во близина на месноста викана Илиева чешма.

– Несреќата во Итната медицинска служба е пријавена во 16:50 часот по што од наша страна е веднаш интервенирано. Од прегледот на телото на сега починатиото лице со иницијали М.Б. роден 1963 година, констатиравме дека станува збор за срцев удар, изјави доктор Гоце Стоименовски од Итната медицинска служба.

Според првичните информации, во несреќата нема други повредени лица, а на местото на несреќата во тек е увидот на истражните органи.

Претходно «
Следно »