September 27, 2021, 10:34 am

Трагедија во Неготино: Загина 22-годишник

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дваесет и двегодишник од кавадаречко село загинал во несреќа при работа при премин со камион преку река во близина на пруга во Неготинско, потврдија за МИА од Здравствен дом Неготино.

Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, потврди за МИА дека според пријава од граѓанин, несреќа при работа се случила на сепарација во неготинско село.

Увидот на полицијата е во тек.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Пpeтceдaтeлкaтa нa ЕК yтpe вo пoceтa нa Македонија

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен утре ќе допатува во посета на Република Македонија. Фон дер Лајен ќе...

More Articles Like This