ТРАГЕДИЈА: Ентони Бордејн пронајден мртов

Поврзано

Кpитичнo во САД – Рекорден број нoвoзaболeни и хocпитализиpaни лицa со Koвид-19

Ковид-19 и понатаму се шири во САД, а во одредени сојузни држави забележан е рекорден дневен пораст на бројот...

Не стивнува ширењето на кoрoнaвиpycот во светот

Од почетокот на пандемијата над 12,75 милиони луѓе во светот се заразени со коронавирусот, додека 563.869 пациенти починале. Русија вчера...

Регистрирани два зeмјoтpecи во Кина

Земјотрес со јачина од 5,1 степени денеска го потресе североисточниот кинески град Тангшан, соопштија локалните власти. Потоа е регистриран уште...
- Advertisement -

Ентони Бордејн, надарен раскажувач и писател познат по своето кулинарско шоу во кое патуваше низ светот, почина на 61 година.


Си-Ен-Ен, медиумот за кој тој работеше ја потврди смртта на Бордејн во петокот и рече дека причината за смртта е самоубиство.

“Тажно е што може да ја потврдиме смртта на нашиот пријател и колега, Ентони Бордејн”, се вели во соопштението на мрежата рано изутринава. “Неговата љубов кон големи авантури, нови пријатели, добра храна и пијалоции извонредните приказни на светот го направија уникатен раскажувач. Неговите таленти никогаш не престанаа да нè зачудуваат и многу ќе ни недостасува, нашите мисли и молитви се со неговата ќерка и семејството во ова неверојатно тешко време. ”

Бордејн беше во Франција, работејќи на претстојната епизода од неговата наградувана серија за Си-Ен-Ен “Непознати места”. Неговиот близок пријател Ерик Рипер, францускиот готвач, го пронашол телото на Бордејн во неговата хотелска соба во петокот наутро.

Огромните реакции за неговата смрт пристигнаа од верните гледачите, колегите готвачи, познати личности и други на социјалните медиуми.

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This