May 14, 2021, 2:56 am

ТРАГЕДИЈА ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Утрово 23-годишно момче загина кај Велес

Поврзано

- Advertisement -

 23-годишен кавадарчанец загинал утринава во сообраќајна несреќа што се случила во близината на Велес.

kamion-1

Загинатиот бил возач на камион со приколка од марката „Сканија“, кој  од засега непознати причини се излизгал од патот при што се прекршил, а едниот дел од возилото висело над провалија.

kamion-3

Сообраќајната несреќа се случила на влезот во градот од источна страна.

По несреќата, веднаш интервенирала екипа на итната медицинска служба, која успеала да го извлече возачот од провалијата и да го пренесе во велешката болница. Веднаш му била дадена прва помош, но поради сериозноста на здобиените повреди тој починал во болницата.

kamion-2

На местото на несреќата трае увидот во присуство на основен јавен обвинител и на екипи на СВР Велес. Од полицијата велат дека во текот на денот, односно по завршувањето на увидот ќе дадат подетални информации за причините на несреќата.

kamion-4

 

ФОТО: КУРИР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This