ТРАГИКОМИЧНО: Насмевката на Заев поголема од македонското знаменце на масичката

  • March 14, 2019

Премиерот Зоран Заев вчера беше во посета на пријателска Албанија, каде што имаше повеќе средби со претставници од државниот врв на оваа соседна земја.

Притоа, на заедничката прес-конференција со албанскиот премиер Еди Рама, беше кажано дека пријателските односи одлично се развиваат и дека „потегот со законот за јазиците во Македонија е феноменален“.

Еве една од тие средби, на која македонскиот премиер, пред двете големи знамиња на Албанија, не го крие задоволството и има поголема насмевка на лицето и од македонското знаменце на масичката.

Несоодветното претставување на македонското знаме, како симбол на суверена држава, предизвика бурни реакции и коментари на социјалните мрежи.

Претходно «
Следно »