ТРАМП ВОДИ ВО ФЛОРИДА: По Њу Хемпшир, Индијана и Кентаки Трамп води и во Флорида и Мисури!

  • November 9, 2016
  • Коментари

Според прелиминарните резултати, Трамп води и на Флорида со 57,7%, додека Хилари Клинтон собрала само 28.3% од гласовите на гласачите, говорат првичните информации

donald-trump

Претходно, неофицијално беа објавени резултатите од Њу Хемпшир, Индијана и Кентаки каде што Трамп е со значителна предност пред Хилари Клинтон.
Неофицијално, Трамп води и во Мисури!

Претходно «
Следно »