October 20, 2020, 2:56 pm

ТРАМП ГО ПОКАЖА ПИСМОТО НА ОБАМА, НО НЕ И НЕГОВАТА СОДРЖИНА

Поврзано

Дoдeкa Европа зaocтaнyвa, Кина ycпeшнo ce бopи пpoтив кopoнaвиpycoт

Додека голем дел од Европа се соочува со нови строги мерки поради коронавирусот, Кина станува сè поуспешна во борбата...

Чyдeн пoтeг: Хaкepи дoниpaaт yкpaдeни пapи вo дoбpoтвopни цeли

Хакерска група донира украдени пари во добротворни цели што се смета за прво такво нешто направено во кибер криминалот...

Кина бapa oд СAД дa пpecтaнaт дa ce мeшaaт вo нивнитe внaтpeшни интepecи

Кинеското Министерство за надворешни работи објави дека САД треба веднаш да престанат да се мешаат во нејзините внатрешни работи,...
- Advertisement -

Американскиот претседател Доналд Трамп го покажа пред новинарите писмото што му го остави предходникот Барак Обама, но не ја откри неговата содржина.

tramp-nafta-imigracija

„Кога влегов во овалната канцеларија го најдов ова прекрасно писмо од Претседателот Обама. Навистина е многу убаво од него што го направи тоа. Ќе го почитувам тоа“ рече Трамп, држејќи го писмото во рака и си го стави во џеб.

Содржината на писмото, не сакаше да ја открие, наведувајќи дека тоа нема да биде објавено во јавност.

 Традиција е во Белата куќа американскиот претседател во заминување на својот наследник да му остави писмо на масата во Овалната канцеларија.

 

Неодамна за првпат во јавноста се објавени писма кои поранешните претседатели на САД Бил Клинтон и Џорџ В. Буш му ги упатија на своите наследници.

„Ќе има тешки моменти. Ќе те критикуваат. Твоите ,,пријатели“ ќе те разочараат, му напиша Буш на наследникот Барак Обама на 20 јануари 2009. „Но, секогаш ќе го имаш семоќниот Бог со себе, семејството кое те сака, државата која ќе те влечи вклучувајќи ме и мене.Не е важно што ќе се случи, ќе бидеш секогаш инспириран од луѓето кои ги водиш“ напиша Буш.

Бил Клинтон на Буш, 2001, во писмото му наведил дека ќе води горд и добар народ“.

„Од овој момент Вие сте Претседател на сите нас. Ве поздравувам Вас и Ви посакувам успех и многу среќа“.

Latest News

Затвopeник пpoнајден мpтoв во затвopoт во Шyткa

МВР извести дека во затворот Шутка, било најдено починато 52-годишно лице, а медицинска помош констатирала смрт без траги на...

Пpилeпчaнeц вo дoмoт чyвaл koкaин

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе...

Одлука на Ченто за окyпиpaнa Македонија

Во 1944 година на 19 септември президумот на АСНОМ носи решение со кое бугарскиот лев и албанскиот лек се платежни единици на териториите на...

Србија ce cпpeмa зa aпokaлиптичнo cцeнapиo зa 15 дeнa

Директорот на Клиничкиот центар во Крагуевац, д-р Предраг Саздановиќ, за РТС вели дека епидемијата полека се шири насекаде во Србија. Тој исто така посочува дека...

Димитpoв нajaви пpoмена нa cтaвот кон ЕУ ако не го зaштитaт пpaвото на македонскиот народ на caмоопределување

Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров на Фејсбук напиша дека на денешната видео средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ изјавил дека од...

More Articles Like This