ТРАМП НЕ ПРОСТУВА: Еве како и се одмазди на Ким Кардашијан!

  • February 2, 2017

Семејството Кардашијан помина неколку дена на одмор во Костарика, а по враќањето во Америка ги дочека непријатно изненадување.

ким

Кога слетале на аеродромот во Лос Анџелес, ги дочекале претставници на имиграционата служба, кои детално го прегледале авионот и ги испрашувале патниците, вклучувајќи ги Ким Кардашијан, нејзините сестри Клое, Кортни и Кајли, мајка и Крис Џенер, како и момчето на Кајли, Тајга.

ким2

Сега се појавија шпекулации дека тоа е одмазада на Доналд Трамп на славното семејство. Имено Ким пред неколку дена ја искритикува одлука на претседателот на САД за забрана за влез во државата на граѓани од седум држави.

Таа на Твитер објави статистички податоци кои укажуваат дека само два Американци годишно страдаат од страна на исламските екстремисти имигранти, додека многу повеќе страдаат од молња, сообраќајка и дека скоро 12.000 луѓе годишно страдаат од убиство на други Американци. На тој начин сакала да каже дека Трамповата забрана нема да донесе многу добро на американското општество.

ким3

Претходно «
Следно »