December 9, 2021, 8:57 am

Трамп: САД „гниe“ од внатре, пред десет месеци немавме ниту еден од овие пpoблеми

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп предупреди дека САД „гние“ од внатре поради приливот на имигранти кои доаѓаат во земјата, па повика на продолжување на изградбата на ѕидот долж границата, чија изградба ја запре претседателот Џозеф Бајден кога ја презеде функцијата во јануари.

„Нашата земја е отруена од милиони луѓе кои илегално ја минуваат нашата граница, а во многу случаи не се испрашувани или запрени. Многумина се криминалци од испразнетите затвори во други земји, повеќето од нив се опасни“, рече Трамп во изјавата за Њујорк пост “.

„Колку нашата држава стана глупава… Жално е да се гледа ова, пред 10 месеци немавме ниту еден од овие проблеми, ниту проблеми со економијата, инфлацијата, цените на горивото што отидоа во рајот и многу повеќе“, изјави Трамп. .

Latest News

(Фото) Несекојдневна ситуација: Автомобил падна во езерце во Градски парк

Автомобил „Пежо 206“ паднал во езерце во Градскиот парк во Скопје. Засега не се познати причините за оваа незгода. Фотографиите се...

More Articles Like This