ТРАМП СО ДИРЕКТНИ НАРЕДБИ: Северот на Косово за Србија, припадниците на УЧК во Специјален суд – наредбите пренесени преку амбасадорот во Приштина!

  • January 9, 2019

Претседателот на Косово Хашим Тачи од страна на амбасадорот на САД во Германија, Ричард  Гренел добил јасни инструкции директно напишани од претседателот Доналд Трамп.

Во нив се уредува идниот статур на Косово, како и проблемот со таксите за српската стока, пишува „Информер.рс“.

Еве ги шесте барања на Трамп до Тачи.

Поделба на Косово до крајот на годината. Србите мора да го добијат Северот

Укинување на таксите за српската роба

„Смирување“ на Харадинај

Да престанат нападите на Србите

Припадниците на УЧК да се јават во Специјалниот суд во Хаг

Претходно «
Следно »