September 30, 2020, 12:18 am

ТРАМП СО ЛАЖНА ДИЈАГНОЗА ГО ИЗБЕГНАЛ ВИЕТНАМ ВО 1968 ГОДИНА

Поврзано

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата,...

Демант од Турција: Турските власти нeгиpaат дека собориле ерменски вoeн авион

Претставникот на турскиот претседател, Фахретин Алтун денес нeгираше дека турскиот ловец го соборил авионот на ерменските воздухопловни сили во...

Зaгинa еден пилот откако турски Ф-16 го собopи ерменскиот Су-25

Министерството за одбpaна на Ерменија објави дека турски ловeц Ф-16 собoрил ерменски авион Су-25. Како што се наведува, инцидентот се...
- Advertisement -

Американскиот претседател Доналд Трамп веројатно дал лажна дијагноза за да избега од служењето војска во Виетнам, објави “Њујорк тајмс”.

Весникот има податоци дека во есента 1968 година ортопедски хирург потврдил дека Трамп страда од шилци во неговите потпетици и бил оценет како неспособен од медицинската комисија за армијата.

epa07224682 US President Donald J. Trump delivers remarks to members of the news media beside lawmakers and religious leaders during a signing ceremony for H.R. 390, the ‘Iraq and Syria Genocide Relief and Accountability Act of 2018’, in the Oval Office of the White House in Washington, DC, USA, 11 December 2018. The law will provide emergency humanitarian and recovery assistance to victims of crimes against humanity, war crimes and genocide in Iraq and Syria. The legislation also directs the US State Department to preserve evidence of genocide in those regions. EPA/MICHAEL REYNOLDS

50 години, бечее тајна за тоа како бил отпуштен и кај кога тоа му била дијагностицирано.

За време на изборната кампања тој тврдеше дека не може да се сети кој ја потпишал медицинската евиденција.

Сега има информации дека ортопедистот Квинс ја направил таа дијагноза како гест за таткото на Доналд Трамп, Фред Трамп, кај кого докторот Лари Браунстеин ја вработил во неговата канцеларија.

Д-р Браунштајн почина во 2007 година. Неговата ќерка вели дека нејзиниот татко често кажувал како тој му помогнал на младиот Трамп како услуга за неговиот татко.

“Знам дека тоа е корист “. – вели 56-годишната Елиза Браунстејн, која за прв пат ја споделува својата семејна приказна со нејзината 53-годишна сестра Шерон Кесел во “Њујорк тајмс”.

Елиза додава дека зборовите на нејзиниот татко јасно покажале дека Доналд Трамп немал болест што укажува за отпуштање.

“Дали тоа го испитал?” “Незнам”. вели таа.

Со децении, нејзиниот татко ги испитува пациентите во нејзината канцеларија – на приземје во една од десетици објекти во сопственост на Трампс во 1960-тите.

Документите покажуваат дека тие биле трнати во 2004 година.

Latest News

„Година повеќе, но и мудрост повеќе“: Мицкоски го прослави својот 43 роденден

рестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден. „Година повеќе,...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата, која се уште не е...

Колапс во индустријата: Пaд од 9 отсто на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава во однос на август лани бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари ‒ август 2020 година, во...

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош пример како за неполн час...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

More Articles Like This