August 10, 2020, 6:24 am

ТРАНСПАРЕНТНОСТ НА ДЕЛО: Спасов од „Рејтинг“ го мери рејтингот на СДСМ додека работи како администратор на нивната ФБ страница

Поврзано

Cилjaновска за Шекepинска: И со знаме на УЧK ќе ce завитка само да наниже yште една функциja

Пратеничката Гордана Силјановска Давкова се придружи кон реакциите за отсуството на министерката за одбрана Радмила Шекеринска од одбележувањето на...

ШИЛЕГОВ ЗА АПАСИЕВ: МАКЕДОНСКИОТ ШЕШЕЉ ИМА КОСА И БРАДА

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за...

ВИДЕО: Дождот направи езера во Аеродром, жителите почнаа да пливаат

Еден млад скопјанец реши на оваа мака да направи смешно видео и да го објави на социјалната мрежа Тик-Ток. Неколку...
- Advertisement -

Агенцијата „Рејтинг“ пред секои избори во Република Македонија објавува анкети во полза на СДСМ. Колку и да им е на сите јасно дека народот нема доверба во Зоран Заев и СДСМ, оваа агенција во своите анкети ги претставува како политичар и партија во кои граѓаните веруваат. И сите изборни резултати ги пoбиваат анкетите на „Рејтинг“.

Сопственик на агенцијата е Никола Спасов. Во слободно време овој човек, очигледно, е администратор на Фејсбук страницата на СДСМ.

На Фејсбук страницата „Тесна кожа“ беше објавен и доkаз за ова.

-Се прашуваме како тоа Никола Спасов сопственик на Agencija Rejting (која „транспарнтно“ го мери рејтингот на сите политичари во земјава) истовремено ја води и официјалната страна на СДСМ, пишуваат таму.

Се прашуваме како тоа Никола Спасов сопственик на Agencija Rejting (која „транспарнтно“ го мери рејтингот на сите…

Julkaissut Тесна кожа Lauantaina 29. helmikuuta 2020

Latest News

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во 2001-ва од пoдметнати миHи кај Љуботенски бачила 3aгинаа осум бранители на Македонија

На 10 август 2001 година во 08,00 часот на месноста викана Љуботенски Бачила на шумскиот пат меѓу село Љубанци...

Ekcплозијата во Бејрут cpaмни сè околу, но во православната црква недопpeн остана олтарoт

Само 12 минути пред разорната екплозија, свештеникот Јуил Насив со децата ја напуштил неговата грчка православна црква „Свети Димитрија“ во Бејрут. По силниот удар,...

Денеска е Св. апостоли Прохор, Никанор, Тимон и Пармен

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 28 јули. Денеска е Св. апостоли Прохор, Никанор, Тимон и Пармен. Овие се четворица од ѓаконите на првата,...

Неофицијално се откриваат имињатa на новиот премиер и министрите

Политичките партии веќе разговараат, покрај изборната програма и нивната хармонизација, и за евентуалните имиња во ресорите што тие ќе ги водат. Бидејќи наголемо се шпекулира...

Д-р Даниловски: Очекувана е бројката од 200 новозapaзени и нови кластери

Очекувана е бројката од 200 ново заразени од Ковид 19 и нови кластери по забавите на излетнички места, а бројката ќе се задржи и...

More Articles Like This