ТРАНСФЕР БОМБА НА ОСТРОВОТ: Еден од најдобрите играчи во Премиер лигата веќе се договорил со новиот клуб

Поврзано

Тринаесет фудбалери од Македонија имаат коронавирус

Натпреварувачката комисија во Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука за откажување на бараж натпреварите за пополнување на Втора...

Вардар го поздрави Стоилов

Ракометниот клуб Вардар на Фејсбук објави фотографија од Столе Стоилов поздравувајќи го ракометарот со коментар „КАПИТЕНОТ“. https://www.facebook.com/rkvardar/posts/10159586146675348

Кирил Лазаров ја игра последната сезона во својата кариера

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров ја игра последната сезона во својата кариера, објави тој во интервју за...

Кристијан Ериксен е еден од најзаслужните играчи што Тотенхем е во финалето на Лигата на шампионите. Петлите ќе имаат историска шанса во сабота против Ливерпул, и токму данецот се очекува да биде клучен човек.

И додека финалето се приближува, се повеќе и повеќе се шпекулира за судбината на овој одличен плејмејкер. Манчестер Јунајтед веќе долго време го посакуваше, и веќе не е тајна, но на “Олд Трафорд” останаа затекнати од информацијата дека Ериксен е блиску до потис со Реал Мадрид.

Имено, очигледно е дека Црвените Ѓаволи ќе мора да го засилат средниот ред, но засилувањата ќе треба да ги бараат на друго место бидејќи Дон Балон тврди дека Ериксен веќе има потпишан пред-договор со Реал.

27-годишниот играч од средниот ред на Тотенхем треба да биде долгорочна замена за Лука Модриќ, а како што тврди Дон Балон, тоа и ќе биде поткрепено со шестгодишен договор на кој Ериксен најверојатно се согласил со кралевите.

 

 

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести